(TERMINATOR 4(salvation

فيلم هاي ايراني و ساخت داخل

مدیر انجمن: mbs

ارسال پست
shaolin021
مديريت بخش فيلم و سينما
مديريت بخش فيلم و سينما

(TERMINATOR 4(salvation

پست توسط shaolin021 »

تصویر

خانم ها آقايان اولين ابر شاهكار امسال در ژانر فاجعه اي:رستگاري نابودگر

رستگاري نابودگر اين يعني شروع پايان بشريت، يعني موتور ها، ديو ها، ربات ها، سفينه ها و انسان هاي نابودگر. در اين فيلم ميبينيم گاهي اوقات حتي جوش آمدن خون فرمانده كل لشكر بشريت هم نمي تواند دردي از دردهاي انسان دوا كند.

بار ديگر John Connor (اين بار با بازي Christian Bale) كه پا به 30 سالگي گذاشته، به نجات نسل بشر آمده، همچنين دوست دارد انتقام قتل پدر و سو قصد به جان مادرش را بگيرد به همين خاطر رهبري انسانها در برابر لشكر ماشينها را بر عهده دارد. فيلم با حمله نابودگر ها و شروع جنگ آغاز ميشوند و رويايي كه سري ترميناتور از بيست و چهار سال پيش در ذهن تماشاچيان مي پرورانده حال به واقعيت رسيده و نسل بشر رو به نابودي است. Connor John و تيمش تنها مبارزان و اميد براي نجات نوع بشريت هستند. آنها سراسر فيلم در حال جنگ با نابودگرانند. در اين ميان فردي به نام Marcus Wright (Sam Worthington ) پيدا شده و ادعا ميكند توانايي اين را دارد كه به مركز فرماندهي و مغز Skynet ( همان برنامه كامپيوتري در T3 كه هدفش نابودي نسل بشر بوده) كه در سفينه اي به همين نام است، نفوذ كرده و آن را هك كند. اما جان به او مشكوك شده زيرا ممكن است Marcus كسي باشد كه نابودگران او را از آينده مامور كرده اند تا انسان ها را نابود كند و شايد هم فردي باشد كه انسان ها از گذشته فرستاده اند تا نسل بشر را آزاد كند.اما... تنها را نجات نابودي مركز Skynet است كه به نظر ميرسد تنها كسي كه اين توانايي را دارد شخص Marcus است.

همچنان كه Skynet خود و ارتشش را آماده ميكند تا آخرين حمله خود را شروع كند John و Marcus سوار بر سفينه اديسه ميشوند تا آنها را به قلب مركز كنترل Skynet ببرد، جايي كه آنها پي به رازي ميبرند،رازي كه امكان نابودي بشريت را مهيا كرده.
وقتي شنيدام كه T4 بدون آرنولد شوارتزنگر خواهد بود به خودم گفتم اين اولين شاهكار چند گانه اي است كه قسمت جديدش افتضاح خواهد بود اما همچنان كه به زمان اكران فيلم نزديكتر ميشديم و تبليغات و تريلر هاي فيلم پخش ميشد تازه فهميدم كه قضيه به همين سادگي هم نيست بلكه با يك ابر شاهكار ديگر روبرو هستم.

( قابل توجه دوست نداران ترميناتور هاي پيشين) هيچ حرفي نميتوان زد، هيچ چيزي در اين فيلم جايي براي حرف زدن نگذاشته: جلوه هاي ويژه، داستان پردازي، فيلم برداري، و... در نبود آرنولد نه تنها فيلم بد نشده بلكه عالي از كار در آمده. در شروع فيلم تماشاچي را كلاً مات و مبهوت ميكند. ايتدا، بيننده شگفت زده شده و تنش به لرزه در مي آيد و در ادامه متوجه ميشود كه با چه شاهكاري سروكار دارد.بازيگران هم افراد پخته و حرفه اي هستند. كريستين بل نقش خود را به كمال رسانده، تمام حركاتش من جمله ژست حرف زدن، راه رفتن، موتور سواري، مردن كلاً همه رو عالي پياده كرده و مي توان گفت تمام روح و حال و هواي فيلم را يك تنه پايه گذاري كرده.

كريستين بل بعد از بتمن شواليه تاريكي پارسال، امسال با اين فيلم و فيلم دشمن جمهوري كه با جاني دپ بازي كرده حتما يكي از نامزد هاي اسكار امسال خواهد بود.

ارسال پست

بازگشت به “فيلم هاي برتر ايران و جهان”