شامپانزه ای که برای خود آشپزی میکند !

تالار متفرقه

مدیر انجمن: mbs

ارسال پست
mbs
مدیر سایت
مدیر سایت
محل اقامت: يك جاي همين دور و ور
تماس:

شامپانزه ای که برای خود آشپزی میکند !

پست توسط mbs »

در اتفاقی نادر، یک شامپانزه آموخته تا برای خودش غذا بپزد. این شامپانزه قطعات چوب را از روی زمین جمع می‌کند، شاخه‌ها را به قطعات کوچکتر تقسیم می‌کند آنها را به آرامی‌روی هم می‌گذارد سپس با احتیاط کامل و در حالی که کاملا مواظب است تا خود را نسوزاند آتش را روشن کرده و برای خود کباب درست می‌کند.

تصویر

او چوب‌ها را جمع می‌کند و با پا می‌شکاند تا برای استفاده اندازه‌ای مناسب داشته باشند.

تصویر

قطعات کوچک چوب را گردآوری می‌کند.

تصویر

چوب‌ها را به طور مرتب روی هم کومه می‌کند.

تصویر

به آرامی‌و با احتیاط آتشی مناسب می‌افروزد

کنزی مثل همه مردان جوان دوست دارد تا گوشت‌ها را به صورت کباب بخورد.اما همانطور که در تصاویر زیر پیداست او یک انسان نیست، کانزی یک شامپانزه است که علاقه وافرش به آتش سبب شده تا بسیاری به پیشینه انسان در پادشاهی حیوانات فکر کند.

تصویر

تصویر

یک توری شعله پخش کن که مخصوص اوست را روی آتش می‌گذارد.

ماهیتابه را به همراه غذا روی شعله پخش کن می‌گذارد.

تصویر

تصویر

منتظر می‌ماند تا غذا بپزد

غذا را وارسی می‌کند تا مطمئن شود پخته است.

به آرامی‌و با قاشق-کفگیری که دارد مشغول خوردن غذا می‌شود

تصویر

تصویر

گاهی دوست دارد قطعات کوچک گوشت یا سیب‌زمینی را روی آتش کباب کند.

کنزی یکی از ۸ شامپانزه‌ای است که زیر نظر دکتر ساوج رومبوگ(Savage-Rumbaugh) یکی از بزرگترین دانشمندان زنده محقق در علوم رفتاری تحت نظر است. او معتقد است کنزی ۳۱ ساله از سطح غیر عادی از هوش بهره‌مند است. او معتقد است که کنزی توانایی دارد که بسیاری دیگر از حیوانات نیز از آن بهره‌مند هستند.

او در مورد رفتار خارق‌العاده این شامپانزه بونونوس(نوعی شامپانزه که اصالتا در کشور زئیر زندگی می‌کند.)به این دلیل آتش روشن می‌کند چون دوست دارد. او می‌گوید این حیوان از زمان جوانی تحت نظر من بوده. من متوجه شدم که او علاقه دارد تا آتش روشن کند بدون اینکه به او آموزش دهیم، این حیوان تنها در اثر نگاه کردن آموخت که چگونه آتش روشن کند، و همچنین به مرور غذا پختن را نیز یاد گرفت.

جالب آنجاست که کنزی اکنون تنها غذای پخته می‌خورد. او علاقه شدیدی به خوردن استیک با سس فلفل دارد(کشته سلیقه‌اشم!!!)

تصویر

تصویر

گردآوری : سالی جون
تنها فرق بين موفقيت و شکست، نوع نگاه است

ارسال پست

بازگشت به “متفرقه ”