سرویس جدید گوگل: پرینت ایمیل‌هایتان را به ابرها بسپارید!

آخرين آخبار از آخرين تكنولوژي هاي روز دنيا و اخبار مربوط به كامپيوتر و اينترنت

مدیر انجمن: mbs

ارسال پست
mbs
مدیر سایت
مدیر سایت
محل اقامت: يك جاي همين دور و ور
تماس:

سرویس جدید گوگل: پرینت ایمیل‌هایتان را به ابرها بسپارید!

پست توسط mbs »

گوگل، در وبلاگ رسمی خود خبر از به راه افتادن یک سرویس جدید برای پرینت گرفتن «ابری» از محتوای ایمیل‌ها داده است.

تصور کنید که با موبایل یا تبلت در حال خواندن متن ایمیل مهمی هستید و یا ایمیلی حاوی پیوست word‌ یا PDF به شما رسیده و شما هوس کرده‌اید که از رویش، پرینت بگیرید. خوب! باید به خانه یا محل کار برسید، مجددا ایمیلتان را روی پی‌سی باز کنید و پرینت بگیرید.

اما با کمک سرویس جدید گوگل می‌توانید، در همان هنگام فرمان پرینت را صادر کنید، تا به محض رسیدن به خانه یا محل کار، متن‌های پرینت شده را در دست بگیرید.

تصویر

برای عملی کار چنین کاری، شما نیاز به سیستمی دارید که رویش ویندوز و البته مرورگر کروم نصب باشد، حالا با رفتن به اینجا مراحل ساده کار را دنبال کنید.

حالا هر وقت با مروگر موبایلی مشغول خواندن ایمیل بودید، می‌توانید، پرینت بگیرید:

تصویر

من این سرویس را تست کردم و چیزهایی که به نظرم رسیده را برایتان می‌نویسم:

۱- دست کم در اولین تست من، این سرویس با متون فارسی مشکل دارد و آنها را به صورت علامت سؤال پرینت می‌گیرد.

۲- شاید استفاده از این سرویس برای ما از آنجا که نیاز به یک سیستم همیشه متصل به اینترنت دارد، زیاد کاربردی نباشد.

تصویر

- کاربرد فعلی این سرویس محدود است. اما اگر مهندسین گوگل ایده‌پرداز خوبی باشند، می‌توانند این سرویس را بسیار کامل‌تر و مفیدتر از چیزی که فعلا هست، بکنند، مثلا:
- امکانات اجتماعی را به آن اضافه کنند. تصور کنید که شما بتوانید هر وقت به پرینت عکس یا متن یا کتابی نیاز داشتید، بتوانید دستور پرینت آن را به پرینتر دوست خود یا شرکت کوچکی که پرینتر رنگی دارد، بدهید! اصلا این شیوه می‌تواند، روش خوبی برای تبادل اسناد بشود و یک نوع فکس مدرن شود!
- فقط چاپ جی‌میل کافی نیست. بسیار ایده‌آل خواهد بود، اگر اپ‌هایی برای آیفون و اندروید، آماده شوند که امکان پرینت گرفتن ابری از هر صفحه‌ای را بدهند.

لینک اصلی خبر : http://gmailblog.blogspot.com/2011/01/p ... l-for.html
منابع : gmailblog.blogspot.com - 1pezeshk.com
تنها فرق بين موفقيت و شکست، نوع نگاه است

ارسال پست

بازگشت به “اخبار اي تي”