كاكا: من اين همه مي‌ارزم

اخبار ورزشي

مدیر انجمن: mbs

ارسال پست
shaolin021
مديريت بخش فيلم و سينما
مديريت بخش فيلم و سينما

كاكا: من اين همه مي‌ارزم

پست توسط shaolin021 »

تصویر

کاکا هرگز روز سي ام ژوئن سال 2009 را فراموش نخواهد کرد. روزي که براي نخستين بار پيراهن تيم مادريدي را برتن کرد و در نخستين نشست خبري اش در ورزشگاه سانتيگو برنابئو حاضر شد.

ستاره ي برزيلي رئال براي اولين بار در سانتياگو برنابئو حاضر شد و اولين کنفرانس خبري اش را دراين ورزشگاه برگزار كرد. کاکا براي اولين بار در پيراهن تيم مادريدي با خبرنگاران مصاحبه کرد:

* زماني که ديدي حدود 50000 نفر براي استقبالت آمده اند، احساس غرور کردي يا احساس مسئوليت؟

- حس غرور فراواني داشتم. احساسي بسيار عجيب و مسئوليتي بسيار بزرگ. ولي حس مسئوليتم کاملا مثبت بود. همه اين ها برايم انگيزه اي بزرگ براي رسيدن به اين باشگاه و کسب قهرماني هاي متعدد است.

* روند گفت و گو ها با گالياني چطور پيش رفت؟

- در ماه ژانويه سران ميلان براي نخستين بار درهاي خروج را به روي من باز کردند. در آن زمان هواداران احساساتي ميلان با احساسات زيبايشان با من رفتار مي کردند و حس کردم که زمان مناسبي براي جدايي از باشگاه نيست. پس از آن دريافتم که بحران مالي بزرگي در دنيا به وجود آمده و در پايان فصل تماس هاي متعددي داشتم که حاکي از پيشنهادهاي مختلفي بود. من تصميمم را صادقانه بيان و اعلام کردم، اگر روزي از ميلان جدا شوم، خواسته ام اين است که در تيم مادريدي بازي کنم.

* روز سي ام ژوئن را چطور توصيف مي کني؟

- هرگز چنين مراسم معارفه اي را در زندگي ام نديده بودم. اين مراسم بيشتر شبيه مراسم معارفه رونالدينيو در ميلان بود که سال گذشته برگزار شد. برايم روزي فراموش نشدني و تاريخي بود.

* چرا تيم مادريدي را انتخاب کردي؟

- رئال تمام نکات جذاب براي يک فوتباليست را در اختيار دارد. در ترکيب تيم ملي برزيل با هم تيمي هايي که در رئال بازي کرده بودند، صحبت کردم و همه آنها از رختکن تيم مادريدي تعريف مي کردند.

* فلورنتينو به تو گفت که هم تيمي هايي در حد و اندازه هاي کريس رونالدو خواهي داشت؟

- فلورنتينو به من زنگ زد و پروژه اي که در ذهن داشت را توضيح داد، ولي هرگز از کسي اسم نبرد و فکر کردم که او فرد ايده آلي براي پياده سازي اين پروژه است. پرس رئيس باشگاهي پيروز است. فکر کردم که مي تواند اين برنامه ها را به خوبي پياده کند و آن را با خريداري بازيکني مثل کريس ثابت كرد. عضويت در چنين تيمي باعث افتخار است. بازي در کنار بازيکنان بزرگ، نه تنها کريس رونالدو، بلکه در کنار رائول، کاسياس، گوتي و هلندي هاي باشگاه رئال افتخار بزرگي است.

* با پلگريني صحبت کرده اي؟

- هنوز نه. ولي هيچ مشکلي بين ما نخواهد بود.

* در مقابل پيشنهاد آنچلوتي و چلسي چه گفتي؟

- صادقانه از تمام تلاش هايي که براي من انجام داد، تشکر کردم ولي به او گفتم که هدف من پيوستن به رئال مادريد است.

* ممکن است ژابي آلونسو، "ويا" يا ريبري نيز به تيم مادريدي اضافه شوند. در اين باره چه نظري داري؟

- با ژابي آلونسو در دو فينال ليگ قهرمانان اروپا بازي کرده ام. او بازيکني فوق العاده است و اگر به رئال بيايد، از او استقبال خواهيم کرد. ويا هم ثابت کرده که توانايي هاي خارق العاده اي دارد.

* فکر مي کني که ارزش واقعي 67.2 ميليون يورويي را که برايت پرداخت شده است، داري؟

- کارشناس نيستم که بتوانم قيمت بازار نقل وانتقالات را محاسبه کنم ولي به نظرم عادلانه مي آيد.

ارسال پست

بازگشت به “ورزشي ”