راهنمای حل مشکل اتصال به gps و یا تاخیر در اتصال آن در nokia ovi map

هر سوالي در مورد گوشي داري بگو

مدیر انجمن: mbs

ارسال پست
mbs
مدیر سایت
مدیر سایت
محل اقامت: يك جاي همين دور و ور
تماس:

راهنمای حل مشکل اتصال به gps و یا تاخیر در اتصال آن در nokia ovi map

پست توسط mbs »

یکسری از نکات هست که باعث میشه گوشی شما و برنامه ovi map خیلی راحت تر و سریع تر به جی پی اس متصل بشه، که من دو تا از اونها رو میگم که خیلی کمک کننده هست:

1- اجرای برنامه ی دیگر جهت اتصال به gps :

همزمان با اجرای برنامه ovi map از یک برنامه جی پی اس دیگه هم استفاده کنید (همزمان هر دو برنامه در حال اجرا باشند) ترجیجا برنامه Location خود گوشی. و وقتی برنامه location کانکت شد، میتونید برنامه Location رو ببندید و به همون برنامه ovi map برگردید. (این یه جور باگ برنامه هست که گاه گداری توی Ovi map اصلا کانکت نمیشه و باید حتما با برنامه دیگه ای کانکت بشید)
اول برنامه دوم رو اجرا کنید (ترجیحا location) و یا هر برنامه دیگه ای مثل smartcomgps و یا garmin و .... . بعد از اینکه این برنامه دوم به جی پی اس کانکت شد، بدون اینکه این برنامه رو ببندید، برید و ovi map رو باز کنید.

2- استفاده از جی پی آر اس برای کمک به جی پی اس:

این راه بهترین راه برای اینه که شما در سریعترین زمان ممکن به ماهواره های جی پی اس متصل بشید، (کمتر از 30 ثانیه)، با استفاده از جی پی آر اس، حدود مکان شما مشخص میشه، (سلول شبکه) و با استفاده از سرور موقعیت یابی نوکیا، اطلاعات ماهواره هایی که در مکان حدودی شما، قابل رویت هستند به گوشی داده میشه، به این ترتیب گوشی میدونه که به چه ماهواره هایی میتونه کانکت بشه و فقط کانال مربوط به اونها و جهت اونها رو اسکن میکنه، که این امر باعث میشه سرعت وصل شدن شما به جی پی اس به شکل واقعا محسوسی افزایش پیدا کنه.
استفاده از جی پی آر اس، فقط در لحظات اول کانکت شدن گوشی به ماهواره ها لازمه، و بعد از اون فقط از جی پی اس، استفاده میشه. میزان کیلوبایت ارسالی و دریافتی در جی پی آر اس برای کمک به اتصال جی پی اس، بسیار ناچیزه و هزینه ی قابل توجهی نداره (هر بار کانکت شدن کمتر از 5 تومان) و همونطور که گفتم، بصورت مدام از جی پی آر اس استفاده نمیشه و فقط در مواقعی که لازمه استفاده میشه که واقعا هزینه ای که داره خیلی خیلی ناچیز و به صرفه هستش.

لیست تنظیمات مورد نیاز برای استفاده از Gprs بعنوان کمک Gps:

برای فعال نمودن این امکان، در قسمت تنظيمات گوشی يعنی Setting گزينه Positioning را پيدا نموده سپس وارد قسمت Positioning Mode بشید و:

1 - در Positioning Methods قسمت Network Based و A-Gps تیک داشته باشد
2 - در Positioning Server قسمت Server Address روی supl.nokia.com باشد (ميشود از supl.google.com هم استفاده کرد)
3 - در Positioning Server قسمت Access Point تنظیم شود (روی کانکشن gprs گوشی)
4 - در Positioning Server قسمت Positioning Server Use روی آتوماتیک و یا Always Ask باشد.
(اين گزينه مربوط به گوشی های قديمی تر است)

نکته 1 : دقت کنید در خط و گوشی قابلیت اتصال به جی پی آر اس (خدمات استفاده از اينترنت) رو فعال کرده باشید و تنظیمات مربوطه انجام شده باشه.
نکته 2 : منوی گوشی ها با هم فرق داره، ولی معمولا یا توی Applications میتونید برنامه لوکیشن رو پیدا کنید و یا توی Setting میتونید تنظیمات Positioning رو پیدا کنید.
نکته 3 : ميتونيد در قسمت Log گوشی گزينه Packet Data يا Data Counter ميزان کيلوبايت مصرفی رو ببينيد همچنين ميتونيد از اين بخش برای صحت انجام مراحل بالا استفاده کنيد .

اگر توضیحات بالا کافی نبود می توانید به این دو صفحه مراجعه کرده و با راه حل های بیشتری آشنا شوید

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=101571
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=143038

موفق باشید.

منبع : forum.mobilestan.net
تنها فرق بين موفقيت و شکست، نوع نگاه است

mbs
مدیر سایت
مدیر سایت
محل اقامت: يك جاي همين دور و ور
تماس:

پست توسط mbs »

من هم مشکل اتصال به gps و یا تاخیر در اتصال آن در nokia ovi map را داشتم که شما را به خواندن خلاصه ای از راهکار هایی که اجرا کردم جلب می کنم من گوشی ن97 دارم و از جی پی اس و اوی مپ آن بسیار راضی بودم و مدتی کوتاه از آن استفاده نکرده و به مشکل عدم اتصال GPS دچار شدم از دوستان سایت موبایلستان کمک خواستم و پس از طی مراحل گوناگون که خودمم متوجه نشدم چی شد که درست شد بالاخره موفق به حل مشکل شدیم
مراحلی که من دنبال کردم ممکن است با بقیه فرق داشته باشد اما این مراحل به من کمک کرد اما نمی دانم در نهایت کدامیک از آن ها مشکل را برطرف کرد
ابتدا پیشنهاد یکی دوستان فروم موبایلستان این بود که leGPSdata را نصب کنم این برنامه خیلی کمک می کند که شما متوجه بشید که GPS تون اصلا سالم هست یا نه از طرفی من احساس می کنم این برنامه با کمی نسبت به ovi map سریعتر وصل میشود و در ضمن چنانچه این برنامه در حال اجرا باشد دیگر نیازی نیست که معطل اتصال جی پی اس ovi map باشید با نصب و راه اندازی این برنامه موقعیت شما مشخص میشه که خوب مشخص است که GPS وصل شده توضیحات بیشتر و دانلود در تاپیک مربوطه در سایت موبایلستان موجود است .
کار دیگری که انجام دادم نصب آخرین نسخه برنامه و نقشه از سایت نوکیا بود
کار دیگری که انجام دادم چی پی ار اس گوشی را فعال و Ovi map را نیز بر روی اتصال به اینترنت یعنی آنلاین ست کردم چون در سایت موبایلستان ذکر شده بود و اون چیزی که من متوجه شدم این بود که این کار به GPS-A کمک می کند تا با کمک این تکنولوژی موقعیت حدود سریع مشخص سپس GPS سریعتر موقعیت دقیقتر را پیدا خواهد کرد .
کار دیگری که انجام دادم این بود که با کد *#7370# گوشی را فرمت کرده و مجدد برنامه و نقشه را از سایت نوکیا گرفتم و نصب کردم
mbs.
تنها فرق بين موفقيت و شکست، نوع نگاه است

ارسال پست

بازگشت به “سوالات موبايل”